Náš chov

Zvířecí obyvatelé naší farmy

  • Skot – chováme masný skot nejvyšší kvality. Základní stádo naší farmy tvoří kolem 70 matek, ve výkrmu máme pak kolem 100 býků, převážně z plemene Aberdeen Angus. Kromě Anguse chováme také skot z plemene Limousine, Charolais a Chester. Pýchou našeho stáda je náš plemenný býk Honza.
  • Koně – hned po příjezdu na farmu po levé straně uvidíte výběh s koňmi. Do budoucna plánujeme rozšířit jejich zázemí, abychom mohli pořádat soukromé vyjížďky na koních.
  • Farmová zvěř – doplňkem naší farmy je malá soukromá obora s daňky, danielami, jeleny a laněmi – celkem jich je kolem 30 kusů. Máme i jednoho vlka.
  • naši 2 poctiví hlídači Ching a Pachtar – Středoasijští pastevečtí psi původem z Ruska.

 

Hovězí maso nejvyšší kvality

Proces zpracování masa

Býci jsou poraženi v porážkovém věku 18 – 24 měsíců (váží 600 – 800 kg) na ekologických jatkách. Poté se maso rozbourá do čtvrtí a projde ochlazovacím procesem. Po nezbytné době (cca 7 – 10 dní) se z chladicích boxů vyjme a čtvrtě jsou rozbourány na jednotlivé části a zavákuovány do balíčků. Připravené balíčky hovězího masa neprodleně rozvážíme našim zákazníkům přímo do domu nebo na naše trhy. Naším cílem je, aby bylo maso co nejdříve od rozbourání a vyzrání dle vašich požadavků u vás.

Prostředí a spokojenost zvířat

Louky v okolí Drozdova nabízí skvělé podmínky pro chov skotu. Zvířata mají neustálý přístup do nově zrekonstruovaných stájí i na pastvu. Mají dostatek píce i možnost ukrýt se před nepříznivým počasím nebo ostrými slunečními paprsky. Podáváme jim krmivo, které prochází důkladnou kontrolou kvality. Máme tak jistotu, že se jim dostává čistá a zdravá strava bez průmyslových přísad. Prakticky neustále jsou na čerstvém podhorském vzduchu, jsou tedy ve skvělé kondici.

Dbáme na to, aby byla zvířata spokojená – jak přístupem, tak prostředím, ve kterém je chováme, což se potom odráží i v mase.

DSC_0997DSC_1055